środa, 2 stycznia 2013

Moje marzenia na 2013 rokDziś w przedszkolu byliśmy po raz pierwszy w nowym roku 2013. 
Niektórzy z nas bez wahania wymieniali nazwę miesiąca, dzień tygodnia i rok obecny.
Z Nowym Rokiem składamy sobie życzenia, ale też obmyślamy plany i snujemy marzenia.
Dziś Pani zrobiła z nami wywiad na ten temat. Odpowiadaliśmy na pytanie: O czym marzę w nowym 2013 roku w domu i w przedszkolu. 
1. Marzę, by w domu z Mamą i Tatą robić kukiełkę Marzannę, by zima zmieniła się na wiosnę. Chciałabym z Mamą w wakacje sprzątać swój pokój. Chciałabym z Tatą chodzić do lasu i zbierać grzyby. Chciałabym mieć nowe kucyki Pony.
W przedszkolu: żeby dzieci grzecznie bawiły się lalkami. Chciałabym więcej się bawić samochodami, a mniej pracować.


3. Marzę, byśmy z Rodziną wyjechali na wakacje nad jezioro, będziemy kąpac się w wodzie i będziemy jeść lody. Chciałabym pomagać Mamie w domku nad jeziorem. Marzę by w domu grac z Mamą w grę, którą dostałam w predskolu od Mikołaja. Z Tatą chciałabym wyjśc na dwór i jeźdić na rowerze. Chciałabym mieć nową gazetkę.
W przedszkolu: żeby były nowe zabawki i chciałabym bawić się z kolegami w dom.


5. Marzę, by Tacie pomóc sprzątać dom na wsi, na budowie. Chciałbym jeszcze raz z Mamą robić babeczki, by na końcu babeczek były kulki. Marzę, że jak będę miał 6 lat to będę miał swój pokój i chciałbym mieć własny teatr w domu, żeby się z Mamą bawić. Chciałbym bardzo, żeby Babcia nie mówiła, że Tata ma kończyć dom, żeby go nie poszybszała, bo to robią robotniki przecież.W przedszkolu: żeby były inne sale po wakacjach. Chciałbym mniej chorować, bo cały czas dwa tygodnie jestem w domu i dwa tygodnie w przedszkolu i tak w kółko.


6. Marzę, mieć w domu lalkę ze skrzydełkami. chciałabym w wakacje mieć koc i różne misie i bawić się z Mamą i Tatą. Chciałabym mieć prawdziwe koniki i jeździć na nich z mamą.
W przedszkolu: żeby było coś nowego, nowe książki, żeby koledzy byli grzeczni i byli dla mnie dobrzy.

7. Marzę, by wyjechać do Babci Jasi i tam bawić się z kolegami w budowanie garaży. Chciałbym by Mama miała mniej pracy, bo bez przerwy myje i myje.
W przedszkolu: żeby były inne puzzle jeszcze i żeby była deskorolka.

8. Marzę, by w domu dostać dużą paczkę klocków lego i dużą paczkę chipsów. Żeby Tata nie bałaganił i Mama nie musiała sprzątać i sprzątać, i żeby Mama i Tata się pogodzili.
W przedszkolu: żeby było coś nowego, nowe książki, żeby koledzy byli grzeczni i byli dla mnie dobrzy.

9. Marzę, by w domu dostać na urodziny taki fajny zestaw dla lalek, bo tam są różne inne przedmioty bardzo fajne. Chciałabym do wieczora pojechać do Babci Stasi. Chciałabym tam w wakacje mieć drewniany domek do zabawy dla mnie, dla Kuby i dla Jasia.
W przedszkolu: żeby zmieniła się nasza sala, tj meble nowe niech zostaną, ale dywany by były inne bo ja tych nie lubię.

10. Marzę, by w domu być grzeczna. Marzę, by u Babci Jadwini wreszcie urodziły się koteczki malutkie. Chciałabym z Mamą i Tatą iść do Babci Danusi. Chciałabym mieć nowe klocki w domu, bo mamy stare. Chciałabym bawić się z Mamą i Tatą, bo nie mieli czasu, bo piekli jakiś placek. Chciałabym z Mamą gotować tort urodzinowy na moje urodziny.
W przedszkolu: żebym była grzeczna i bawiła się z Kasią.

11. Marzę, by kiedyś jak będę mamą bym miała dzidziusia. Chciałabym by moja Mama była zawsze szczęśliwa. Chciałabym, bym miała nowa farbę niebieską na moich ścianach.  Chciałabym mieć żywe zwierzątko, prawdziwą rybkę, żeby Tata nie grał na komputerze i żeby Mama nie złościła się na niego. W wakacje, żebym pojechała z Tatą, Mamą i Olą do Darłówka.
W przedszkolu: żeby był nowy kącik z Panem Jezusem, żebym miała urodziny w przedszkolu.


13. Marzę, by pojechać z Mamą i Tatą, i siostrą, i bratem do Babci Krysi. Chciałbym od Mikołaja dostać jakieś fajne zabawki. Chciałbym z Tatą wyjść na sanki a z Mamą na spacer i na rower. Chciałbym by Siostra sprzątała ze mną pokój, bo sprzątam sam.
W przedszkolu: żeby byli nowi koledzy, nowe koleżanki, żeby były nowe zabawki, żeby koledzy byli grzeczni, nie bili i nie pluli.


14. Marzę, by w domu wydarzyło się coś fajnego, takiego, że wszyscy mają po więcej nowych rzeczy, np. Babcia, żeby miała dwa konie, ja trzy zabawkowe pieski, a Mama więcej perfum. Chciałabym z Mamą i Babcią piec ciasteczka i smażyć naleśniki, a z Babcią gotować zupę.
W przedszkolu: żeby było więcej dzieci jeszcze, bo mama myśli, że nie mam koleżanek, żeby Panie były zawsze szczęśliwe.


17. Marzę, by Mama urodziła siostrę, żebym mogła się z nią bawić. Chciałabym z Rodzicami wyjechać nad morze, żeby popływać, żeby Rodzice kupili mi nowego konika, żeby Tata kupił szybko nowe meble do mojego pokoju, który jest pomalowany.

W przedszkolu: żeby coś się zmieniło, żeby był nowy kącik kuchenny, żeby dzieci były grzeczne.

18. Marzę, by z Mamą upiec pizzę i ciasteczka. Chciałbym z Tatą myć samochód. Chciałbym z Mamą i Tatą robić bałwana i rzucać kuleczkami. Chciałbym w domu mieć stojaczek na książki taki jak w przedszkolu tylko mały.
W przedszkolu: żeby były nowe klocki i chciałbym się nimi bawić i żeby ten kącik był jakiś inny.

19. Marzę, by w domu urodziło się dziecko, dziewczynka, siostrzyczka, bo zawsze dzidziusie dziewczynki są śmieszne i śmiesznie się bawią. Żeby Rodzice mieli czas bawić się ze mną i z Olą.
W przedszkolu: żeby koledzy byli grzeczni, nie dokuczali, żeby się nie kłócili, żeby się ładnie bawili. Chciałbym budować budowle dla samochodów.

20. Marzę, by jeździć na sankach, z Mamą i Tatą, z Tatą się bawić samochodami, by Rodzice kupili nowy samochód do zabawy.
W przedszkolu: żebym mógł się bawić z Natalią i Karolinką klockami, budować wieżę. 

21. Marzę, by pojechać do Babci Ani bo ja lubię. Chce z Tatą nie jeść cukierków w zimie, bo wtedy robi się niedobrze. Chcę z mama rozwieszać pranie. Chciałbym w domu mieć nową ciężarówkę.
W przedszkolu: chcę być grzeczny, żeby były nowe zabawki, bo są stare i nowe np. koparki, ciężarówki.

23. Marzę, by sam w Brzezinach pompować basen i wężem nalewać do niego wodę. Pomagać Tatusiowi jeździć na traktorku, żeby Rodzice zbudowali  duży dom drewniany bo murowany jest za duży, żebyśmy tam mieszkali z Mamą, Tata i Antosiem.
W przedszkolu: chcę by były nowe zabawki.

24. Marzę, by w domu bawić się z Marcinkiem lalkami, a z Rodzicami bawić się konikami. W wakacje chciałabym pojechać nad morze, bawić się w piasku i kąpać w morzu.
W przedszkolu: chcę z koleżankami bawić się lalkami i konikami. Podobają mi się regały i nic nie chcę zmieniać.

25. Marzę, by w domu z Tatą się bawić samochodami. Chcę iść z Mamą do sklepu i kupować picie, wodę dla wszystkich.
W przedszkolu: chcę z dziećmi bawić się samochodami. By nikt nie był niegrzeczny.

26. Marzę, by w domu zmienić drzwi do wejścia. Żeby pojechać z Tatą i Mamą na basen blisko szkoły, by pływać.
W przedszkolu: chcę kolorować i  żeby były nowe książki do czytania.

27. Marzę, by Rodzice chcieli bawić się ze mną tym co dostałem. Chciałbym pomagać Mamie robić jeść: rosół. Chciałbym Tacie pomagać myć samochód. Chciałbym w wakacje pojechać na plażę, żeby pływać.
W przedszkolu: żeby nic się nie zmieniało, bo fajnie jest w tej sali. Chciałbym, żebym w przedszkolu rysował i lepił coś.Zostały zamieszczone oryginalne wypowiedzi dzieci.

1 komentarz:

  1. Fantastyczny post!!!
    Niesamowite, jakie proste są marzenia naszych dzieci, że tak naprawdę potrzebują trochę więcej nas rodziców,naszego czasu, zainteresowania i harmonii w kontaktach. Mam nadzieje, że uda nam się spełnić marzenia naszego dziecka. Życzymy wszystkim dzieciom by spełniły się ich wspaniałe marzenia.

    OdpowiedzUsuń