czwartek, 13 września 2012

Prośba o opinię Rodziców

Drodzy Rodzice,
Chcielibyśmy poznać Waszą opinie na temat zakupu książek do Religii. Oglądaliśmy książeczki proponowane przez Nauczycieli Religii i wydaje nam się, że nie jest to odpowiedni wybór dla naszych dzieci. Książeczki te są  ładne kolorowe, dzieci mają w nich do wykonania mnóstwo przeróżnych zadania (np. ponaklejać naklejki czy przeprowadzić labirynt), ale wg. nas Religia w takim przedziale wiekowym nie powinna skupiać się na tym, żeby rozwijać nasze dzieci manualnie ale na tym, żeby przekazywać dzieciom informacje, konkretną treść na temat naszej Wiary, uczyć podstawowych modlitw, znaków, piosenek ...itp. Nasza propozycja jest więc taka, żeby Pani do nauki Religi na podstawie "Biblii  dla dzieci" opowiadała im o Bogu, o Jezusie, Matce Boskiej, żeby dzieci przez te piętnaście minut czegoś posłuchały a nie skupiały się na odpowiednim przylepieniu naklejki. W tym celu zaopatrzyli byśmy Panią w jedną książeczkę na podstawie której prowadzone były by te zajęcia. Bardzo prosimy o umieszczanie komentarzy, w których Państwo zgadzają się bądź nie z naszą propozycję, lub o przesłanie informacji zwrotnej na adres e-mail naszej grupy (podany w kontaktach). Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż do końca tego tygodnia chcielibyśmy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie książek.


Rada Rodziców

5 komentarzy:

 1. Jestem jak najbardziej za. Uważam, że takie rozwiązanie będzie nie tylko z korzyścią dla naszych dzieci, ale też dla...chociaż jednego drzewa. To może być też lekcja szacunku dla tego, co nas otacza, a nie popieranie kolejnych książek na 1 rok. Za oszczędzone pieniążki kupmy coś fajnego, co zostanie w przedszkolu przez lata i będzie pomagało wielu dzieciom i Nauczycielom religii w nauce o Wierze. Mama Maksa

  OdpowiedzUsuń
 2. Podpisuję się pod tym co napisała mama Maksa:)

  mama Karolinki

  OdpowiedzUsuń
 3. Absolutnie zgadzam się z propozycją Rady Rodziców i wypowiedziami moich poprzedniczek. Przy okazji, chciałabym podziękować za stworzenie tak wspaniałej rzeczy jaką jest ten blog!!! Zaglądam tu codziennie, jest na bieżąco w tym co się dzieje w przedszkolu i jak moje dziecko wypada na tle innych dzieci ( oglądając rysunki), dodatkowo pomysł z linkami do ciekawych artykułów i zdjęcia naszych pociech podczas pracy i zabawy...naprawdę wspaniały pomysł!!! W związku z tym chciałabym w imieniu myślę wszystkich rodziców bardzo serdecznie podziękować naszym Panią i Radzie Rodziców za wykonywanie tej wspaniałej pracy.

  Zadowolona Mama

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy :)
  To dzięki zainteresowaniu Rodziców chętnie korzystamy z tej współczesnej formy przekazu informacji o Naszych Skarbach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem za propozycją Rady Rodziców.

  Mama Natalki

  OdpowiedzUsuń